Zdravie na jednom mieste
MENU
  1. >
  2. Chirurgické odstránenie jazvy

Chirurgické odstránenie jazvy

 

Jazvy na tele či už po úraze, ochoreniach kože, zákrokoch alebo problematickom akné môžu pre mnohých ľudí predstavovať estetický problém. Rozlišujeme niekoľko spôsobov, ktoré dokážu jazvu odstrániť a zbaviť sa pocitu nedokonalosti, najmä ak sa jazva nachádza na viditeľnom mieste a priťahuje pozornosť okolia.

Zatiaľ čo jazvy po akné alebo menších úrazoch sa dajú odstrániť dermatologickými ošetreniami, sú prípady jaziev, ktoré je potrebné riešiť chirurgickým vyrezaním pôvodnej jazvy, ktorú nahradí estetickejšia a nenápadnejšia jazva.

Frekventovaným prípadom jaziev, ktoré je vhodné chirurgicky odstrániť vyrezaním (excíziou) a opakovaným zašitím sú esteticky nelichotivé a nápadné jazvy v podbrušku po cisárskom reze. Výraznú a neestetickú jazvu po úraze alebo operácii je možné odstrániť jej vyrezaním a zašitím rany v novej podobe. Pôvodnú jazvu tak nahradí estetickejšia a nenápadnejšia jazva. Výkon sa realizuje ambulantne.

Objednať na konzultáciu sa môžete priamo TU
Medicínske centrum ZDRAVOMED je neštátne zdravotnícke zariadenie poskytujúce služby všeobecných ambulancií pre dospelých, pediatrických a odborných ambulancií. Vysokú odbornosť lekárov potvrdzuje spokojnosť pacientov a kvalita poskytovaných služieb.

Kontakty

ZDRAVOMED 1
Cesta k nemocnici 23
974 01 Banská Bystrica
ZDRAVOMED 2
Cesta k nemocnici 1
974 01 Banská Bystrica
© 2021 Medicínske centrum ZDRAVOMED. Všetky práva vyhradené.
envelopephone-handset