Zdravie na jednom mieste
MENU
  1. >
  2. Hemoroidy v lokálnej anestéze

Hemoroidy v lokálnej anestéze

 

Hemoroidy nie sú ničím príjemným. Prejavy sa vracajú v etapách a pri akútnom zhoršení je vhodné ihneď zakročiť. Ide vlastne o tzv. kŕčové žily konečníka.

Ako spoznáme, že ide o hemoroidy? Hlavným prejavom je svrbenie a bolesť v oblasti konečníka. Najmä pri tvrdšej stolici je bolesť silnejšia. Hemoroidy rozlišujeme na vonkajšie a vnútorné. Vonkajšie sú v okolí análneho otvoru a vyzerajú ako malé modré hrudky. Dajú sa ľahko nahmatať. Vnútorné sú 3 až 4 cm od análneho otvoru. Nahmatať sa dajú pri rektálnom vyšetrení lekárom. Pri vnútorných hemoroidoch sa častejšie nachádza v stolici krv.

Ochorenie, s ktorým sa stretávame v našom zariadení je štádium II. resp. začínajúce III. štádium, kedy sa už vystupujúci hemoroid nie vždy spontánne stratí resp. vsunie späť dovnútra.

Metóda, ktorú používame v našom zariadení je jedna z najmodernejších, vykonáva sa v lokálnej anestézii a tzv. rádiofrekvenčnou metódou. Špeciálnou sondou, ktorou sa akoby napichne hemoroid sa aplikuje presne stanovené množstvo rádiofrekvenčnej energie. Nedochádza k žiadnemu rezaniu, štikaniu atď. Zákrok je skutočne minimálny a pacient odchádza po 1-2 hodinách domov. Aj nasledujúce dni po zákroku pacienti veľmi dobre tolerujú, bolesti bývajú minimálne.

Pri vyššom štádiu ochorenia sú už indikované iné, radikálnejšie spôsoby liečby, ktoré si vyžadujú aj hospitalizáciu a vykonávajú sa v spinálnej, prípadne celkovej anestézii.

Objednať na konzultáciu sa môžete priamo TU.
Medicínske centrum ZDRAVOMED je neštátne zdravotnícke zariadenie poskytujúce služby všeobecných ambulancií pre dospelých, pediatrických a odborných ambulancií. Vysokú odbornosť lekárov potvrdzuje spokojnosť pacientov a kvalita poskytovaných služieb.

Kontakty

ZDRAVOMED 1
Cesta k nemocnici 23
974 01 Banská Bystrica
ZDRAVOMED 2
Cesta k nemocnici 1
974 01 Banská Bystrica
© 2021 Medicínske centrum ZDRAVOMED. Všetky práva vyhradené.
envelopephone-handset