Zdravie na jednom mieste
MENU
  1. >
  2. Odstránenie dvojitej brady

Odstránenie dvojitej brady

Ptosa tváre a krku

 

Pekné črty tváre a mladistvý vzhľad do značnej miery ovplyvňuje línia brady a krku.  Dvojitá brada je estetickým problémom, ktorý môže trápiť  ľudí každého veku a to nielen v dôsledku nadváhy, ale často aj z dôvodu genetických predispozícií. Zlepšenie vzhľadu spodnej časi tváre a podbradku dosahujeme  liposukciou, čiže odstránením nahromadeného podkožného tuku uloženého v tejto oblasti.

Priebeh zákroku

Odsávanie sa robí ručne v lokálnej anestézii pomocou špeciálnych jemných kanýl s malým kalibrom. V prípade veľmi malého množstva alebo rezidua – zbytku tuku po liposukcii, sa môže využiť laserová metóda, ktorou rozpúšťame tuk v danej oblasti.

Trvanie zákroku

Zákrok trvá približne hodinu a efekt je trvalý. Avšak normálne stravovacie návyky sú nevyhnutným predpokladom liposukcie brady či tela. V prípade vysokého energetického príjmu a nízkeho energetického výdaja sa bude tuk usadzovať na iných neodsatých miestach tela, čo vytvára nežiadúci estetický efekt.

Po zákroku

Po zákroku nosí pacient na noc 2 – 3 týždne kompresný návlek. Bolestivosť po úkone je minimálna. Ak sa pri konzultácii zistí, že má pacient tukové nahromadenie pod svalmi (nie v podkoží), vykonáva sa v lokálnej anestéze krátky rez pod bradou a operačne sa odstraňuje.

Objednať na konzultáciu sa môžete priamo TU
Medicínske centrum ZDRAVOMED je neštátne zdravotnícke zariadenie poskytujúce služby všeobecných ambulancií pre dospelých, pediatrických a odborných ambulancií. Vysokú odbornosť lekárov potvrdzuje spokojnosť pacientov a kvalita poskytovaných služieb.

Kontakty

ZDRAVOMED 1
Cesta k nemocnici 23
974 01 Banská Bystrica
ZDRAVOMED 2
Cesta k nemocnici 1
974 01 Banská Bystrica
© 2021 Medicínske centrum ZDRAVOMED. Všetky práva vyhradené.
envelopephone-handset