Zdravie na jednom mieste
MENU
  1. >
  2. Operácia uší - Otoplastika

Operácia uší - otoplastika

 

Dokonalý tvar uší bez uhlovej odchýlky je rovnako dôležitý ako tvar očí, nosa alebo pier. Nie je to však problém, ktorý by sa nedal napraviť. Otoplastika je estetická operácia, ktorej cieľom je úprava tvarovej alebo uhlovej odchýlky uší. Väčšinou sa jedná o vrodenú anomáliu, ale môže byť aj získaná (úraz, popálenina, operácia nádoru…). Tento operačný výkon môžeme robiť u detí už od 6 rokov, hlavne na odporúčanie psychológa z dôvodu negatívnych reakcií zo strany spolužiakov v škole.

Operácia sa vykonáva v lokálnej anestézii a je nebolestivá. Po operácii hlavu bandážujeme obväzom po dobu 1 týždňa, následne sa naloží čelenka na 6 týždňov u dospelých a 2 týždne u detí do 10 -11 rokov. Rekonvalescencia trvá 2 – 4 týždne, podľa rozsahu operácie. Silové športy nie sú vhodné 3 – 4 mesiace od operácie. Pooperačná bolestivosť mierneho charakteru trvá cca 48 hodín.

Operujeme len zdravé osoby, preto sú riziká operácie minimálne. Výsledky operácie pretrvávajú a rast dieťaťa nespôsobí recidívu odstávajúcich ušníc.

Objednať na konzultáciu sa môžete priamo TU
Medicínske centrum ZDRAVOMED je neštátne zdravotnícke zariadenie poskytujúce služby všeobecných ambulancií pre dospelých, pediatrických a odborných ambulancií. Vysokú odbornosť lekárov potvrdzuje spokojnosť pacientov a kvalita poskytovaných služieb.

Kontakty

ZDRAVOMED 1
Cesta k nemocnici 23
974 01 Banská Bystrica
ZDRAVOMED 2
Cesta k nemocnici 1
974 01 Banská Bystrica
© 2021 Medicínske centrum ZDRAVOMED. Všetky práva vyhradené.
envelopephone-handset