Zdravie na jednom mieste
MENU
  1. >
  2. Odstránenie varixov sklerotizáciou

Odstránenie varixov sklerotizáciou

Táto metóda je určená na odstránenie drobných metličkových alebo sieťových varixov s priemerom do 4 mm. V indikovaných prípadoch sa sklerotizujú pod ultrazvukom aj veľké žily na dolných končatinách. Podstatou výkonu je aplikácia sklerotizačného roztoku (aethoxysklerol) do rozšírenej časti žily. V stene žily sa pôsobením látky poškodí výstelka, následne sa žila uzavrie a nakoniec sa úplne vstrebe. Tento zákrok odporúčame absolvovať v chladnejšom ročnom období (jeseň – jar). Nie je vhodný pre tehotné ženy.

Pár dní pred a tesne po sklerotizácii odporúčame dodržiavať pitný režim 2,5 – 3 litre tekutín denne. Po zákroku je možné takmer ihneď odísť domov a následne pacient nosí elastickú/kompresnú pančuchu podľa pokynov lekára (väčšinou nepretržite prvé 3 dni a 3 noci a nasledujúce 3 týždne pred vstaním z postele).

Objednať na konzultáciu sa môžete priamo TU
Medicínske centrum ZDRAVOMED je neštátne zdravotnícke zariadenie poskytujúce služby všeobecných ambulancií pre dospelých, pediatrických a odborných ambulancií. Vysokú odbornosť lekárov potvrdzuje spokojnosť pacientov a kvalita poskytovaných služieb.

Kontakty

ZDRAVOMED 1
Cesta k nemocnici 23
974 01 Banská Bystrica
ZDRAVOMED 2
Cesta k nemocnici 1
974 01 Banská Bystrica
© 2021 Medicínske centrum ZDRAVOMED. Všetky práva vyhradené.
envelopephone-handset