Zdravie na jednom mieste
MENU
  1. >
  2. Intímna plastika - Labioplastika

Intímna plastika - labioplastika

 

Vzhľad a proporcie intímnych partií môžu mať veľký vplyv na sebavedomie aj u žien. Ako problém môže byť vnímaná asymetria veľkosti či tvaru malých pyskov. Tieto asymetrie môžu byť vrodené, alebo spôsobené androgennými – hormonálnymi zmenami. Riešením, ktoré ponúkame,  je úprava vonkajšieho genitálu, konkrétne zmenšenie malých pyskov ohanbia.

Labioplastika sa vykonáva v lokálnej anestézii a trvá približne hodinu. Operácia menšieho rozsahu sa robí bežne v lokálnej anestézii s patričnou predoperačnou prípravou a nie je nutná hospitalizácia. V prípade zvýšenej citlivosti pacientky, ak operácia zahŕňa aj ďalšie úpravy, ako napríklad korekciu vagíny, vtedy je vhodná celková anestézia s krátkou hospitalizáciou. Pred operáciou je dôležitá konzultácia s operatérom, aby sa obe strany dohodli na vhodnom operačnom postupe a na finálnom výsledku. Po operácii je vhodný kľudový režim bez aktívneho športu a pohlavného styku zhruba 3 – 4 týždne. Operácie sú šetrné a realizované tak, aby po operácii bol vzhľad vonkajšieho genitálu prirodzený, bez rušivých jaziev, bez poruchy močenia a citlivosti malých pyskov a klitorisu ako dôležitej erotogénnej zóny, bez problémov v prípade ďalších pôrodov.

Objednať na konzultáciu sa môžete priamo TU

Ďalšie  možné estetické úpravy intímnej oblasti u žien

Okrem korekcie veľkosti malých pyskov sa stretávame aj s ďalšími požiadavkami úpravy vonkajšieho genitálu.

Najčastejším ďalším problémom je korekcia jazvy po opakovanej epiziotomii – nástrihu pri pôrodoch, čo spôsobuje niekedy zväčšenie pošvového vchodu a rozšírenie vagíny. Operáciou sa redukuje – zúži objemnejšia, relaxovaná vagína a zúži sa vchod, čo prináša obom partnerom lepšie sexuálne uspokojenie.

V postmenopauzálnom období často dochádza aj k hypotrofii veľkých pyskov, úbytku tukového a väzivového tkaniva a naopak k nahromadeniu nadmerného tuku v oblasti ohambia – venušinho pahorku. Tento problém môžeme riešiť odobratím tukového tkaniva, kde je v nadbytku – liposukcia a zároveň ho môžeme doplniť do veľkých pyskov – lipografting, čo opticky a esteticky omladí ich vzhľad.

Okrem toho môžeme pomocou laserovej terapie zlepšiť aj hypotrofiu sliznice vagíny a jej elasticitu. Tieto zákroky sa prevázdajú paušálne v lokálnej anestézii.

Medicínske centrum ZDRAVOMED je neštátne zdravotnícke zariadenie poskytujúce služby všeobecných ambulancií pre dospelých, pediatrických a odborných ambulancií. Vysokú odbornosť lekárov potvrdzuje spokojnosť pacientov a kvalita poskytovaných služieb.

Kontakty

ZDRAVOMED 1
Cesta k nemocnici 23
974 01 Banská Bystrica
ZDRAVOMED 2
Cesta k nemocnici 1
974 01 Banská Bystrica
© 2021 Medicínske centrum ZDRAVOMED. Všetky práva vyhradené.
envelopephone-handset