Zdravie na jednom mieste
MENU
  1. >
  2. Odstránenie varixov klasickou metódou

Odstránenie varixov klasickou metódou

Zákrok, ktorým sa odstraňujú žilové vydutiny (varixy). Celkový operačný výkon trvá približne 40 až 60 minút. Ide o klasický typ operácie kŕčových žíl v rámci jednodňovej chirurgie. Po operácii má pacient kľud na lôžku. V deň prepustenia sa preväzuje operovaná noha. Pacient je prepustený do domáceho liečenia s nutnosťou nosenia kompresívnej bandáže operovanej končatiny.

Kŕčové žily (varixy) sú rozšírené žily zväčša na dolných končatinách. Pri klasickej operácii sa chirurgicky vyradí z obehu žilovej krvi celý rozšírený nefunkčný úsek kmeňa veľkej alebo malej skrytej žily (safény). Prerušia sa a podviažu prítoky skrytej žily tesne pod vtokom do hĺbkovej stehnovej žily. Vďaka tomuto postupu sa zamedzí opakovanému vzniku kŕčových žíl, čo je najväčšou výhodou klasického chirurgického postupu. Táto klasická operácia je zvlášť vhodná pri extrémne rozšírených skrytých žilách.

Objednať na konzultáciu sa môžete priamo TU
Medicínske centrum ZDRAVOMED je neštátne zdravotnícke zariadenie poskytujúce služby všeobecných ambulancií pre dospelých, pediatrických a odborných ambulancií. Vysokú odbornosť lekárov potvrdzuje spokojnosť pacientov a kvalita poskytovaných služieb.

Kontakty

ZDRAVOMED 1
Cesta k nemocnici 23
974 01 Banská Bystrica
ZDRAVOMED 2
Cesta k nemocnici 1
974 01 Banská Bystrica
© 2021 Medicínske centrum ZDRAVOMED. Všetky práva vyhradené.
envelopephone-handset