Zdravie na jednom mieste
MENU
  1. >
  2. Operácia očných viečok - Blefaroplastika

Operácia očných viečok - blefaroplastika

 

Od 30-teho roku života očné viečka strácajú elasticitu a kolagén, koža ochabuje, vznikajú vačky a prevísajúca koža.

Blefaroplastikou sa riešia deformácie – hlavne opuchy a sfarbenie kože. Okrem toho tvar očí ovplyvňujú aj genetické a rasové faktory. Preto je blefaroplastika veľmi frekventovaný typ operácie a ako u všetkých estetických operácií prevažujú ženy. Avšak počet mužov, ktorí chcú riešiť svoje vačky pod očami a prekonali strach z operácie sa radikálne zvýšil. Základnou charakteristikou problému väčšiny pacientov sú prevísajúce, či spadnuté horné viečka, opuchy spodných viečok, hyperpigmentácia.

Tento výkon je určený na redukciu prevísajúcej kože horných viečok, ktorá môže brániť vo výhľade, preto môže mať tento zákrok kozmetický ale aj funkčný efekt. Slúži na odstránenie tukových vačkov, prípadne vrások vzhľadu krepového papiera pod očami, odstránenie pocitu unavených očí. Horné a dolné viečka sa môžu operovať aj naraz, ale vo väčšine prípadov sa ku korekcii dolných viečok pristupuje až po 2 – 3 mesiacoch po úprave horných.

Operácia trvá približne hodinu, pod vplyvom sedatív, v lokálnej anestézii. Ukončujeme ju krytím rán na niekoľko hodín. Po zákroku je možnosť odísť takmer ihneď domov. Pooperačný priebeh je nebolestivý. Stehy sa vyberajú týždeň po operácii. Dovtedy trvá i rekonvalescencia. Stav sa upraví do 3 – 6 mesiacov. Drobné opuchy, modrinky môžu pretrvávať 2 týždne a dajú sa kryť mejkapom. Po zákroku odporúčame vyhýbať sa minimálne 7 dní prehnanej fyzickej aktivite a športu, niekoľko dní kľudne ležať so zdvihnutou hlavou, na viečka si prikladať studené obklady, dodržať životosprávu, urýchli sa tým hojenie. Definitívny efekt zákroku je možné hodnotiť po 2 mesiacoch, keď úplne zmizne opuch a podliatiny, každý prípad je individuálny.

Objednať na konzultáciu sa môžete priamo TU
Medicínske centrum ZDRAVOMED je neštátne zdravotnícke zariadenie poskytujúce služby všeobecných ambulancií pre dospelých, pediatrických a odborných ambulancií. Vysokú odbornosť lekárov potvrdzuje spokojnosť pacientov a kvalita poskytovaných služieb.

Kontakty

ZDRAVOMED 1
Cesta k nemocnici 23
974 01 Banská Bystrica
ZDRAVOMED 2
Cesta k nemocnici 1
974 01 Banská Bystrica
© 2021 Medicínske centrum ZDRAVOMED. Všetky práva vyhradené.
envelopephone-handset