Zdravie na jednom mieste
MENU
  1. >
  2. Zväčšenie prsníkov - augmentácia

Zväčšenie prsníkov - augmentácia

 

 Augmentácia prsníkov silikónovými implantátmi je plastická operácia, pri ktorej sa zväčšuje objem a mení tvar ženských prsníkov vložením silikónových prsníkových implantátov pod prsníkovú žľazu alebo pod veľký prsný sval. Vykonáva sa za účelom zväčšenia prirodzene malých prsníkov alebo za účelom znovuzískania objemu prsníkov ovplyvnených pôrodom, redukciou hmotnosti alebo starnutím. Ide o jeden z najčastejších výkonov v estetickej plastickej chirurgii. Realizuje sa cez diskrétne rezy prístupom cez podprsníkovú ryhu alebo prsníkový dvorec.

Na prvej konzultácii sa spolu s chirurgom vykoná výber najvhodnejších implantátov (tvar, veľkosť, výrobca). Preberie sa postup operácie ako aj pooperačné pokyny. Zákrok sa uskutoční v celkovej anestézii a po zákroku zostanete na lôžku minimálne jednu noc na pozorovanie v zdravotníckom zariadení pod dozorom zdravotníckeho personálu. V našom zdravotníckom zariadení dostanete elastickú podprsenku (je zahrnutá v cene implantátov), ktorú je potrebné nosiť 6-8 týždňov po zákroku.

Definitívny výsledok operácie sa dostaví individuálne (približne po dvoch mesiacoch od zákroku, keď zmizne opuch). Svojho chirurga môžete navštíviť kedykoľvek, keď sa zmení tvar alebo konzistencia pŕs (prsník bude tvrdnúť), keď sa objavia prejavy zápalu, opuchov alebo bolesti, po akomkoľvek údere do pŕs (autonehoda, pád z výšky atď.).

Objednať na konzultáciu sa môžete priamo TU
Medicínske centrum ZDRAVOMED je neštátne zdravotnícke zariadenie poskytujúce služby všeobecných ambulancií pre dospelých, pediatrických a odborných ambulancií. Vysokú odbornosť lekárov potvrdzuje spokojnosť pacientov a kvalita poskytovaných služieb.

Kontakty

ZDRAVOMED 1
Cesta k nemocnici 23
974 01 Banská Bystrica
ZDRAVOMED 2
Cesta k nemocnici 1
974 01 Banská Bystrica
© 2021 Medicínske centrum ZDRAVOMED. Všetky práva vyhradené.
envelopephone-handset