Zdravie na jednom mieste
MENU
  1. >
  2. Operácia slepého čreva

Operácia slepého čreva

 

Zápal slepého čreva sa zvyčajne prejavuje vo forme prudkých kŕčovitých bolestí v okolí pupka. Bolesti sa postupne presúvajú do oblasti pravého podbruška a môžu byť sprevádzané ďalšími zdravotnými ťažkosťami: nevoľnosť, zvracanie, zápcha resp. nadúvanie a zvýšená teplota nad 38° C. Ak trpíte týmito príznakmi, mali by ste čo najskôr vyhľadať lekára.

Laparoskopická operácia slepého čreva

Ak lekár zistí, že sa slepé črevo, presnejšie jeho červovitý prívesok začína zapalovať, je potrebné odstrániť ho čo najskôr. Operácia slepého čreva sa ideálne odporúča v kľudovom alebo začiatočnom štádiu zápalu, trvá približne 30 minút a robí sa v celkovej anestézii.

Operuje sa z 2 resp. 3 vstupov – jeden pod pupkom, druhý v oblasti nad slepým črevom a tretí na druhej strane alebo v strede brucha. Presný priebeh operácie slepého čreva určí vždy lekár na základe lokálneho nálezu.

Výhody laparoskopickej operácie slepého čreva v porovnaní s klasickou otvorenou operáciou sú:

  • rýchlejšia rekonvalescencia a návrat do zamestnania
  • jednoduchší pooperačný priebeh
  • lepší kozmetický efekt bez výrazných jaziev
  • ide o výkon jednodňovej chirurgie, takže pacient odchádza do domácej starostlivosti už v deň operácie
Ambulancia CHIRURGIE
Medicínske centrum ZDRAVOMED je neštátne zdravotnícke zariadenie poskytujúce služby všeobecných ambulancií pre dospelých, pediatrických a odborných ambulancií. Vysokú odbornosť lekárov potvrdzuje spokojnosť pacientov a kvalita poskytovaných služieb.

Kontakty

ZDRAVOMED 1
Cesta k nemocnici 23
974 01 Banská Bystrica
ZDRAVOMED 2
Cesta k nemocnici 1
974 01 Banská Bystrica
© 2021 Medicínske centrum ZDRAVOMED. Všetky práva vyhradené.
envelopephone-handset